Usnadněte i vy vašemu zubaři práciUsnadněte i vy vašemu zubaři práci

Zubaři v Praze Clinicplus.cz nemají snadno úlohu, vykonávají spíše poslání, než povolání, denně přichází do osobního kontaktu s lidmi, z nichž velké procento vyžaduje ošetřující zákrok, nikoli preventivní prohlídku, a navíc musí čelit jejich psychické nepohodě. Do zubařské ordinace vstupuje s ledovým klidem jen malé procento lidí, a ti jsou si obvykle vědomi, že jejich chrup nevykazuje žádné výrazné defekty.

zubní ordinace

Někteří pacienti však tuto situaci ještě ztěžují tím, že vstupují do ordinací nepřipraveni a mnohdy i ve stavu, který není pro zubního lékaře příjemný.

Alkohol – někteří lidé se posilují alkoholem na kuráž v obtížných životních situacích, má to logiku, neboť alkohol uvolní napětí, roztáhne cévy, ale pro zubaře to může znamenat vyhoštění pacienta a přeobjednání na jiný termín. Lidé posilnění alkoholem totiž špatně spolupracují a zákrok tím zbytečně komplikují.

zubař při práci

Cigarety – zápach z úst v podobě cigaretového oparu je velmi nepříjemný a rozhodně si jej odpusťte před tím, než usednete na zubařské křeslo.

Sladkosti – posílit se sladkostmi, a třeba i zdravějšími s ovocem a z celozrnné mouky, může být skvělý nápad před cyklistickým výletem nebo pěší turistikou v horách, ale nikoli těsně před návštěvou zubaře. Důkladně se nasnídejte, to ano, ale pak věnujte patřičnou péči vyčištění chrupu a cestou k zubaři už nic nekonzumujte.

Špatně vyčištěný chrup – čistota chrupu před vstupem do ordinace je vaší vizitkou a měli byste také vědět, jak čištění provádět správně, aby mělo významný efekt. Neztěžujte lékařům práci, čím lépe zuby vyčistíte, tím příjemnější odezvy se také dočkáte od vašeho dentisty.

Sedativa – nepřehánějte to ani se sedativy, protože většina zákroků je bezbolestných, resp. lékaři nasazují anestetika, aby pacient netrpěl bolestí, a aby také mohl zákrok probíhat v poklidu. Čím více zatížíte organismus sedativy ještě před příchodem do ordinace, tím problematičtější může být ošetření, protože tyto léky se musí dávkovat opatrně, abyste nepoškodili jaterní tkáň.