Zboží

Co se dá ušít z froté

Stěží se mezi vámi najde někdo, kdo by froté https://promotextile.cz/sk/8-frote neznal, a neměl jej někdy v ruce. Již za socialismu patřilo k nejoblíbenějším materiálům zejména pro výrobu žínek, ručníků a osušek, a tak tato tkanina postupně pronikla snad do všech domácností. Froté se také prodává jako metráž a lze z ní ušít prakticky cokoli.

froté ručníky

Župan – župany se z tohoto materiálu prodávají poměrně běžně, ale ne každý vám přesně padne a ne každý má také barvu, jakou si přejete. Ušít jej z metráže je pro pokročilé švadleny poměrně snadné.

Dětské oblečení – děti milují hebkost, měkkost a teplo, zejména v chladnějším období roku, a tak jistě ocení vaše nápady šít barevné oblečení pro doma i na venek. Froté se hodí hlavně pro dvoudílná pyžama, ale také pro pyžamové overaly. Ty jsou velmi šikovné zejména pro dětské skotačení a hraní v dětském pokoji či obýváku. Overal nikde netlačí a hlavně při pohybu nepadá, není nutné neustále popotahovat tepláky, utahovat v pase tkaničku atp. Pyžamový overal možná oceníte i vy, jakmile zjistíte, jak si v něm vaše ratolesti spokojeně hrají.

dětská froté osuška

Domácí oblečení – doma se chceme cítit příjemně a k tomu musí přispět i oblečení. Mnoho lidí odkládá v domácnosti rifle, pánská saka a dámské kostýmy a bere na sebe typicky domácí oděv – tepláky, teplákové soupravy, krátké kalhoty, trička, mikiny atp. Z froté tkaniny lze ušít velmi pohodlné oblečení pro dospělé, které připomíná to dětské. Může jít o sportovní verzi tepláků a mikin do posilovny, mohou to být čistě relaxační kalhoty pro posezení u televize, anebo pro běžné pracovní činnosti, jako je vaření, úklidové práce či nějaká zajímavá hobby.

Výhodou tohoto materiálu je v první řadě poměrně značná odolnost vůči mechanickému opotřebení v průběhu běžného každodenního nošení a zároveň schopnost udržet si své vlastnosti i vzhled po častějším praní.