Zboží

Jak zvýšit testosteron přirozenou cestou

V sedmdesátých letech minulého století panovaly mezi lidmi tendence léčit veškeré neduhy tabletami. Mělo se za to, že farmaceutický průmysl dokáže postupem času v rámci vývoje podchytit veškeré choroby http://www.ekovin.cz/choroby-a-skudci/choroby a léčit je přípravky z lékáren. Jenže to mělo háček, vtip je v tom, že člověk ani v současné době nedokáže plně chápat veškeré procesy v organismu, a mnoho léků je vytloukání klínu klínem. Jedné potíže se zbavíte a přijde druhá atd.

žena v posteli

Abychom mohli léčit choroby, musíme nejprve pochopit jejich podstatu a příčinu, jinak je to stále řešení následků a zejména samotných symptomů. Prvním krokem k úspěchu je přiznat si, že lidé stále nejsou natolik vědomí, aby tento proces zvládli v laboratorních podmínkách. A druhý úspěšný krok je zaměřit se na přírodu a hledat pomocníky právě tam.

kořen ženšenu

Tento proces se mimo jiné týká i mužského hormonu testosteronu. Jeho nedostatek v těle souvisí s mnoha problémy, mezi nimi i s nedostatečnou erekcí a nezájmem o sex. Možná si vybavíte, že ještě před pár desítkami let měli muži obecně myšlenky zaměřené na sex poměrně často a frigidní bývaly spíše ženy, zatímco dnes je to spíše naopak.

Možností, jak zvýšit testosteron přírodní cestou, je celá řada. V první řadě se více hýbejte, cvičte, posilujte a vhodně se stravujte. Zapomeňte na alkohol, cigarety a kávu a více se zajímejte o zdravé potraviny, jako jsou celozrnné obiloviny, luštěniny, čerstvé ovoce a zelenina, ořechy a semena a kvalitní rostlinné oleje.

Dalším vydatným pomocníkem jsou adaptogenní rostliny. Pomáhají zatočit se stresem a vyrovnat v těle hormony tak, aby ty stresové nepřevažovaly, a tím pádem nebrzdily přísun testosteronu. Čím více se totiž vyskytuje v krevním řečišti adrenalinu a kortizolu, tedy typických stresových faktorů, tím méně se testosteron tvoří a tím více problémů pak musíte řešit, a to nejen v souvislosti s erekcí.