Když přestane odvětrávání sloužit, jak má

Vzduchotechnika instalovaná ve společných stoupačkách bytových domů přináší nebývalé možnosti, co se týče odvětrávání Tauris plus. Do těchto míst lze připojit kuchyňskou digestoř, ventilátor z toalety anebo větrací segment z koupelny, a tímto způsobem zbavovat nežádoucích pachů celý byt. Výhodné je to zejména při sprchování, kdy se uvnitř koupelny nedusíte horkou vodní párou, anebo v kuchyni, kde připravujete smažené pokrmy, a rozptýlený tuk pak nemusí pronikat do ovzduší.

bytový dům

Funkci digestoře si nemůže mnoho lidí vynachválit, protože pomáhá zajistit příjemné a komfortní klima uvnitř bytu i za letních veder, kdy nemáte v bytě klimatizaci, anebo naopak v zimě, kdy se zdráháte příliš dlouho větrat.

V prvním odstavci se zmiňujeme o rozptýleném tuku do ovzduší, který proudí ventilátorem do útrob digestoře a postupuje dál směrem do potrubí vzduchotechniky. Tento celkem nenápadný jev má však na svědomí velmi nebezpečné situace, jež mohou vyústit v osobní drama nebývalého rozsahu.

Volejte 150

Znáte telefonní číslo 150? Máte jej pravděpodobně uložené v mobilním telefonu a napovíme vám – jsou to hasiči. Možná, že je právě vy budete potřebovat v souvislosti se zanedbanou vzduchotechnikou v bytovém domě. Nechceme tu malovat na zeď žádné „bubáky“, ale pouze vás chceme touto cestou upozornit, že zanedbávání revize a čištění vzduchotechniky může vést k velmi nebezpečnému a rozsáhlému požáru v celém bytovém domě.

byty v bytovém domě

Když se vznítí mastný prach, je to jako atomová puma, která smete vše, co jí stojí v cestě. Mastný prach totiž někdy dokonce exploduje a plameny pak sežehnou i několik bytů najednou. A co to pro vás, majitele bytů i nájemníky, znamená, si jistě domyslíte. A pokud nám nevěříte, zkuste si vyhledat některé fotografie zveřejněné hasičskými sbory, které likvidovaly požár zaviněný právě tímto jevem.

Back To Top