Byznys

Když přestane odvětrávání sloužit, jak má

Vzduchotechnika instalovaná ve společných stoupačkách bytových domů přináší nebývalé možnosti, co se týče odvětrávání Tauris plus. Do těchto míst lze připojit kuchyňskou digestoř, ventilátor z toalety anebo větrací segment z koupelny, a tímto způsobem zbavovat nežádoucích pachů celý byt. Výhodné je to zejména při sprchování, kdy se uvnitř koupelny nedusíte horkou vodní párou, anebo v kuchyni, kde připravujete smažené pokrmy, a rozptýlený tuk pak nemusí pronikat do ovzduší.

bytový dům

Funkci digestoře si nemůže mnoho lidí vynachválit, protože pomáhá zajistit příjemné a komfortní klima uvnitř bytu i za letních veder, kdy nemáte v bytě klimatizaci, anebo naopak v zimě, kdy se zdráháte příliš dlouho větrat.

V prvním odstavci se zmiňujeme o rozptýleném tuku do ovzduší, který proudí ventilátorem do útrob digestoře a postupuje dál směrem do potrubí vzduchotechniky. Tento celkem nenápadný jev má však na svědomí velmi nebezpečné situace, jež mohou vyústit v osobní drama nebývalého rozsahu.

Volejte 150

Znáte telefonní číslo 150? Máte jej pravděpodobně uložené v mobilním telefonu a napovíme vám – jsou to hasiči. Možná, že je právě vy budete potřebovat v souvislosti se zanedbanou vzduchotechnikou v bytovém domě. Nechceme tu malovat na zeď žádné „bubáky“, ale pouze vás chceme touto cestou upozornit, že zanedbávání revize a čištění vzduchotechniky může vést k velmi nebezpečnému a rozsáhlému požáru v celém bytovém domě.

byty v bytovém domě

Když se vznítí mastný prach, je to jako atomová puma, která smete vše, co jí stojí v cestě. Mastný prach totiž někdy dokonce exploduje a plameny pak sežehnou i několik bytů najednou. A co to pro vás, majitele bytů i nájemníky, znamená, si jistě domyslíte. A pokud nám nevěříte, zkuste si vyhledat některé fotografie zveřejněné hasičskými sbory, které likvidovaly požár zaviněný právě tímto jevem.