Zboží

Na příchod jara nemusíte čekat až do Velikonoc

Také už se těšíte na jaro? Už se nemůžete dočkat, až ta dlouhá zima skončí a slunce bude víc a víc hřát pokožku? Takových lidí, jako vy, je celá řada, a někteří z nich si to jaro domů přinesou tak trochu v předstihu.

Nemusíte čekat na Velikonoce

Prvním svátkem, který v kalendáři naleznete po Vánocích a Novém roku, jsou Velikonoce. Ty jsou spojovány s příchodem jara, i když samozřejmě záleží na konkrétním termínu dle kalendáře. Nemusíte však čekat na příchod Velikonoc, můžete si jarní atmosféru vytvořit doma v předstihu. Zejména se to týká jarní výzdoby.

proutěná dekorace

V první řadě se pusťte do jarního úklidu, pečlivě utřete všude prach a udělejte si pořádek ve vašich věcech, vytřiďte je a odložte vše nepotřebné, abyste se toho mohli následně zbavit. Možná se vyplatí nechat vyčistit koberce a zapomenout byste neměli ani na mytí oken. Teprve v čistém, útulném a přehledném příbytku můžete začít s plánováním patřičných ozdobných prvků.

proutěný košík s vajíčky

Okenní parapety, závěsy, záclony, garnýže a rolety – to vše můžete začít přizpůsobovat veselejším motivům. Můžete prostředí vyzdobit stuhami a girlandami, závěsnými LED řetězy a různými proutěnými dekoracemi.

Sváteční stůlproutěné dekorace se báječně hodí i na sváteční stůl, nejlépe na bílé ubrusy, kde struktura dřeva a proutí krásně vynikne. Spolu s tím tu můžete začít pokládat další výzdobu, např. figurky zvířátek, mechové koule a křepelčí vajíčka umístěná na proutěné ošatce nebo věnečku.

Živé rostliny – s jarem se venku začíná vše zelenat a vy byste mohli toto roční období přivítat novými pokojovými rostlinami, které buď zakoupíte, anebo vyjednotíte při přesazování stávajících exemplářů. Možná to bude chtít vytvořit novou poličku na zeď, kam umístíte např. pnoucí břečťan či hnědovku, anebo vděčný zelenec, který se snadno a dobře množí oddělováním starých trsů.