Zahrada a dům

Cena je zásadní

Vybrat si hezký domek či alespoň byt by chtěl leckdo, nicméně vzhledem vysokým cenám obytných nemovitostí u nás si valná většina lidí musí nechat http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/inekafe/telefonne-cislo-35646 zajít chuť. Byty a domy jsou prostě drahé a mimo finanční možnosti nižší střední, ale stále častěji i střední třídy. Zatímco dříve byla koupě alespoň malého bytu pro každého prioritou číslo jedna, dnes se již i vlastní střechu nad hlavou mnoho lidí ani nepokouší. Vědí totiž, že by neuspěli. Život v podnájmu sice není kdovíjak extra, avšak nedá se nic dělat. Nebo dá?

Apartmány

Do jisté míry ano. Obytné nemovitosti asi jen těžko v dohledné době budou zlevňovat, na to čekat nemůžeme, nicméně jsou zde i jiné možnosti, daleko levnější. Velmi výhodné je v současnosti kupříkladu koupě některé z mobilních dřevostaveb. Jistě, takovéto obydlí se nemusí líbit úplně každému, ovšem stále jde o cenově nejdostupnější a zároveň nejkomfortnější alternativu k běžným bytům, potažmo domkům.

Nejsou vůbec špatné

Mobilní domy, zvláště ty z poslední generace, se rozhodně nedají zařadit do kolonky podřadného bydlení, právě naopak. Nabízejí relativně dost prostoru k žití i dobrou vnitřní výbavu. Nábytek, elektrospotřebiče a další nezbytnosti nutné k běžnému životu tak nemusí nikdo dokupovat zvlášť. Vše dostanou s koupí domku. Je pravda, že nejde o nic pro velké rodiny, nicméně ty jsou dnes spíše výjimkou. Většina párů má jen jedno dítě a pro ty jsou mobilní domky jako stvořené. Ale je jasné, že více než svými rozměry dokáží nalákat na svou cenu. Ta je skutečně bezkonkurenční a mnohdy i jednou tak nižší než v případě klasických druhů obydlí.

Architekt

Možnost pro živnostníky

Velmi oblíbené jsou mobilní domky i u některých podnikatelů, hlavně tedy u drobnějších prodejců, případně pro některé poskytovatele služeb. Mohou se totiž snadno předělat do podoby obchůdků, případně je možné si v nich zřídit třeba menší holičství. V tomto případě je důležitá hlavně fantazie majitele.