Zboží

Co se o sedacích vacích nemusíte dočíst

Jsou hřejivé

Že by se uvnitř sedacích vaků nacházela nějaká topná spirála nebo podobná technická vymoženost? Samozřejmě, že tak tomu není, ale jestliže je výplň tvořena polystyrenovými kuličkami EPS, polystyren má perfektní izolační schopnosti. Sám o sobě pochopitelně nehřeje, ale udrží vaše tělesné teplo, aby se příliš rychle nerozptylovalo do okolního prostředí, tedy působí podobně, jako vrstva oblečení. Když se na sedací vak posadíte, bude vám po chvíli teplo na všechny části těla, které budou do vaku zabořené. A u velkých vaků se na ně můžete položit i tak, že vás budou hřát na záda, na boku, na stehnech, lýtkách nebo chodidlech.

sedací pytle

Dá se na nich i spát

Velké sedací vaky Duo můžete rozložit na plocho na podlahu a poslouží i jako plocha pro občasné přespávání. Plocha se může hodit i pro hraní, např. pokud s dětmi chcete hrát karty, sednete si do tureckého sedu proti sobě a takto se tu můžete báječně bavit. Měkký povrch vaků se vám může hodit i pro spaní pod stanem na zahradě, anebo při posezení, nebo spíš poležení na zahradní terase, u bazénu, v altánu a na zahradním trávníku, pokud se tu chcete opalovat.

dívka na sedacím vaku

Jsou barevné

Že se sedací pytle a vaky vyrábí v mnoha pastelových barvách, je celkem známo, ale barvám se nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Někdy se barvy vyzdvihují pouze z módních důvodů, ale měli bychom si uvědomit, že každý barevný odstín má příznivý vliv na naše tělo i duši. Kupříkladu červená, žlutá a oranžová jsou barvy teplé a zároveň působí na spodní část těla přibližně od pasu dolů, a barvy zelená, modrá a fialová zas na horní část těla. Růžová barva je navíc barvou lásky, vzájemných sympatií, porozumění a přátelství a můžeme ji doporučit dokonce i mužům, kteří tím nebudou zženštilí, ale právě naopak. Mimochodem, víte, že v době renesance muži nosili s oblibou růžové košile a další oděvy?