Byznys

Instalatéři provádí i montáž a servis topení v podlaze

Také se tak rádi s kamarády nebo s vašimi dětmi povalujete po koberci? Není na tom nic neobvyklého, neboť koberec je hřejivá tkanina, velmi měkká a příjemná na bosá chodidla. Někteří lidé si dokonce na koberci rozloží pracovní prostor – položí na zem, na chladicí podložku, notebook, vedle sebe rozloží papírové dokumenty a šanony, a podlahovou pracovní plochu doplní o podnos se svačinou. Výhodou tohoto řešení je zejména dokonalý přehled o pracovních pomůckách, které se nachází mnohdy na několika metrech čtverečních.

topný systém

V letním období je pobyt na koberci velmi příjemný, protože se u země drží spíše chladný vzduch a můžeme se tu vyzout z pantoflí a bačkor a pohybovat se tu naboso, ovšem s příchodem zimy to může znamenat snížení komfortu na minimum. Jestliže totiž máte doma klasické radiátory ústředního topení, ty prohřívají vzduch zejména u stropu, zatímco u podlahy je chladněji. Existuje však řešení, jak i v zimě vyzout papuče a pohybovat se na podlaze bez domácí obuvi – podlahové vytápění.

ústřední topení

Instalatéři zajišťují i servis podlahového topení

Jestliže máte zájem o topení v podlaze, budete se s velkou pravděpodobností obracet na instalatéra v Praze https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha. Toto řešení vytápění není žádnou technologickou novinkou a pro mnohé topenáře je to běžná rutina, a pro vás to znamená, že půjde o řešení osvědčení mnohaletou praxí.

Někteří lidé se však obávají možných komplikací, které vznikají v okamžiku, kdy v topném systému dojde k nějakému defektu, v zásadě je to logické, neboť představa, že praskne voda přímo pod vámi, a bude protékat o patro níž do přízemí nebo do sklepa vašeho domu, je dosti děsivá, ale nemějte strach. Dnes existují i velmi spolehlivé a přesné metody, jak odhalit ve vodovodních rozvodech i sebemenší skulinku, třeba i drobnou trysku. Využívá se k tomu tzv. formovací plyn, anebo se únik vody vyhledává pomocí akustických tyčí Hykron. Závada se lokalizuje s přesností na milimetry a vy pak nemusíte kvůli tomu bourat celou podlahu, ale postačí odkrýt jen malou plochu přímo v místě úniku topného média.