Moto

Já a motorka

Zkoušeli jste někdy jezdit na motorce? Pokud ne, tak já vám řeknu svůj příběh, jak jsem zkoušela jezdit poprvé na motorce, protože odmalička mě fascinovaly všechny motorky. A bylo jedno, jestli jsou silné anebo lehké motorky. Prostě jsem měla doma už jako dítě v pokojíčku plakáty motorek anebo aut. To se mi líbilo. A já jsem si říkala, že jakmile budu moct, udělám si řidičský průkaz na nějakou silnou motorku. Byl to můj sen.

V budoucnu chci kvalitní auto.

A protože jeden můj nejlepší kamarád měl motorku, která byla silná, tak mi dovolil, že se na ní můžu projet. Ani nevíte, jako mi tím kamarád udělal velkou radost. Netušila jsem, že už v šestnácti letech poprvé usednu na opravdu těžké stroj, na který je řidičský průkaz povolen až od osmnácti let. Na tohle jste potřebovali řidičský průkaz typu B. Já jsem ho samozřejmě neměla, ale s kamarádem jsme si řekli, že když budu jezdit někde na polní cestě, že se nic hrozného nestane. Sice ano, kamarád mě tak napůl pravdu. Samozřejmě, že nás tam žádní policajti anebo další lidé nechytili, protože tam opravdu skoro nikdo nechodí kromě nějakých divokých zvířat nebo lidí se zvířaty na procházku.

Mám raději jen lehkou motorku.

Bohužel, stala se chyba. Já jsem se nějak špatně držela to je motorky. Ani kamarád mi to nějak dokonale nepopsal, co mám dělat, jak se řídí tento těžký. A tak jsem zmáčkla plyn, jakmile motorka vyjela, já jsem zůstala na místě. Motorka prostě někam odjela a mě ihned shodila na zem jako kůň. Byla jsem v šoku, takže a od té doby vím, že když neumím pořádně jezdit na motorce, tak na to nemám ani vůbec se dát. A vy jste už někdy zkoušeli jezdit na těžké motorce nebo jiném moto typu? Vím, že je to velmi lákavé a takové rebelské, ale berte v úvahu, že všechno má svá pravidla a taky další nutnosti, které musíte splňovat, než na motorku usednete. Takže raději hurá do autoškoly!