Zboží

Jak na výběr kočárku pro vaše miminko

Hledáte vhodný kočárek pro svoje miminko? Pak rozhodně hned na začátku si sepište, co chcete, aby kočárek splňoval. Můžete si také prohlédnout nabídku výrobců, které kočárky je možné sehnat, z jakých materiálů, v jakém stylu, barvách a provedení.

Pokud například víte, že jste akční rodina a budete chtít s kočárkem jezdit do různého terénu a sportovat s ním, jezdit do lesa i po nezpevněných cestách, pak je rozhodně dobré pořídit kočárek do terénu, který to zvládne. Tyto kočárky mají silná a většinou nafukovací kola. Jejich podvozek je z odolného materiálu, který vydrží opravdu náročné zacházení a zároveň je cesta pro miminko pohodlná díky odpružení a pohodlné korbičce či sporťáku. Kočárek do terénu prostě musí být bytelný, ale to neznamená, že musí být i těžký. Jsou materiály, které díky svému složení jsou odolné, ale zároveň i lehké.

kočárek do terénu

Pokud hledáte kočárek jen do města, do nenáročného terénu, tak vám bude stačit i kočárek s plastovými koly, který nemusí zvládat takový terén. Ale jsou další kritéria, která je třeba vzít v úvahu. Jde například o váhu kočárku, rozměry, barvu, tvar i značku. Například je důležitý rozměr a to třeba z toho důvodu, aby se vám kočárek vešel do kufru auta. Lehký kočárek je zas lépe skladný, lépe se s ním manipuluje a je s ním snadnější manipulace ve městech a při cestování MHD.

na procházce s kočárkem

Rozhodně nevybírejte jen podle barvy kočárku. Myslete na to, že kočárek budete využívat několik měsíců a u sporťáku tomu je i několik let. A kočárek samozřejmě může sloužit i pro více dětí. Proto při jeho výběru si dejte opravdu čas, podívejte se na nabídky, přečtěte si recenze, poptejte se známých. A skvělé je také, pokud máte možnost si kočárek vyzkoušet, podívat se na něho naživo a zkusit si s ním jezdit a zjistit tak, jak se vám s ním manipuluje, jezdí, jak vám vyhovuje i jak vyhovuje miminku.