Byznys

Kde ulevit bolavým kloubům?

Velký Meder je město na jižním Slovensku, známé svými termálními prameny. Dle dochovaných písemností bylo založeno už v roce 1268. Za první světové války prošlo dramatickými událostmi. V zajateckých táborech tu bylo zavražděno velké množství lidí. Po druhé světové válce až do devadesátých let se jmenovalo Čalovo. V současné době funguje termální koupaliště Velký Meder 365 dnů v roce. Své hosty vítá i během státních svátků. Areál je obklopen lesoparkem o rozloze sta hektarů. Který tvoří dokonalou kulisu při pobytu v těchto termálních lázních.

Velký Meder

Ve třinácti bazénech si najdou všichni přesně to, co je pro jejich tělo prospěšné. Termální voda v teplotě dvaceti pěti až třiceti osmi stupňů dokáže dělat zázraky. Obzvláště starší lidé tu nacházejí blahodárné účinky jak na pohybové ústrojí, páteře či svalstva, které vlivem stárnutí už nefungují jako zamlada. Geotermální voda působí příznivě na regeneraci celého organismu. Krytý komplex nabízí navíc jak perličkovou koupel, saunový svět, masáže, biosolária, tak i kosmetický salon, magnetoterapii a samoobslužnou restauraci s barem. Pokud se vypravíte do Velkého Mederu s dětmi, čeká tu na ně plno překvapení. Tobogány, sportovní hřiště, elektroautíčka a mnohé další zábavy jak ve vodě, tak na souši.

Termální koupaliště

Ubytování je potřeba zajistit alespoň měsíc dopředu. Protože často bývají všechna ubytovací místa obsazena. Možností je několik. Ať už v hotelu, apartmánu či soukromých vilách. Penziony Velký Meder jsou ideálním řešením pro rodiny s dětmi. Jen třista metrů od koupaliště jsou nabízeny apartmány se vším potřebným zařízením. I nezbytnou malou kuchyňkou pro přípravu pokrmů těm nejmenším. Pokud využijete služeb penziony velký meder určitě budete spokojeni i pokud budou umístěny ve větší vzdálenosti. Nejenže bývají vybaveny půjčovnou kol, na kterých budete moci na koupaliště dojíždět. V přilehlých zahradách jsou i altány, umožňující letní grilování. Rovněž tenisové kurty bývají hojně navštěvovány. Jsou známy případy, kdy si návštěvníci penzion natolik oblíbí, že se do něho vracejí pravidelně každý rok.