Byznys

Čím se řídí tvorba webových stránek Jičín

Dnes potřebují i města mít své vlastní webové stránky. Na nich se jejich občané (a nejen oni) mohou snadno dozvědět například kdy je nejbližší zasedání zastupitelstva, kdy se projednává jaký problém, zápisy z rady obce a mnoho dalšího. Ovšem jejich tvorba není tak jednoduchá, jak se na první pohled může jevit. Nestačí totiž jen najít relativně šikovného programátora, který nám ji vytvoří. Předtím je potřeba vyřešit mnoho dalších věcí. Tomu se nevyhne ani tvorba webových stránek Jičín.

tvorba webové stránky

V první řadě je nutné najít vhodný hosting. Který server má nejlepší podmínky? Zde je potřeba si uvědomit, že to rozhodně není zadarmo, a že každý server má své vlastní podmínky. Některé jsou kvalitnější než jiné. Proto je dobré se nerozhodovat jen podle ceny – pokud bude náš web často padat, pak může vypadat sebelépe a mít sebelepší obsah, ale nikdo si jej nepřečte. Dále je to samozřejmě vzhled samotný. Pokud jde o pozadí, to by mělo být jasné, jednoduché a s nějakou souvislostí s danou obcí. Ideální je vyhnout se tmavým barvám, neboť ty na mnoho lidí působí spíše ponuře, což je přesně opačný dojem než ten, který chceme vyvolat.

sledování návštěvnosti webu

Na škodu není například typické panorama, značně zesvětlená fotografie některé ze známých památek, které zde najdeme, a podobně. Tak lidi z jiných měst nalákáme k tomu, aby naši obec navštívili, čímž podpoříme jak turistický ruch, tak i obecní pokladnu.

Nutné je také dbát na obsah. Měly by zde být veškeré oficiální dokumenty, jako jsou městské vyhlášky, zápisy ze schůzí rady obce a další veřejně přístupné spisy, které by občany mohly a měly zajímat. Sem patří i pozvánky na veřejné schůze či jiné akce, které se ve městě konají. Vše by samozřejmě mělo být aktuální.

Na škodu také není sekce o historii daného obce, zvláště pokud se může pochlubit nějakým zajímavým příběhem či památkou. Opět je totiž třeba připomenout, že cílem je nejen informovat občany o dění v obci, ale také přilákat návštěvníky a turisty. A jen kvalitní web tento úkol splní.