Zboží

Čím se vyznačují betonové ploty z odlévaných prefabrikátů

Rozhodli jste se pořídit si skládaný betonový plot z odlévaných dílů? Pak bychom si mohli v krátkosti zrekapitulovat jeho zásadní vlastnosti:

Nezabere mnoho místa – výbornou vlastností betonových plotů je jejich úsporný systém, co se týče potřebné plochy pro jejich výstavbu. Jednotlivé panely jsou velmi tenké, pouze 4,5 cm, a není pak problém, pokud se rozhodnete z vnitřní strany parcely předsadit živý plot.

rostliny na zdi

Můžete jej doplnit dřevem – kombinace betonu a dřeva se osvědčila v praxi a můžete se o tom přesvědčit na některých fotografiích uveřejněných na Internetu. Zvolíte-li vhodné barevné kombinace, může jít o velmi zajímavé a atraktivní řešení, které doplní stávající výstavbu rodinného domu či rekreační chaty. Možné je také namísto dřeva doplnit beton např. kovanými segmenty.

Zvolíte si libovolnou výšku – betonové panely pro výstavbu oplocení se vyrábí v jednotném rozměru o délce 200 cm a šířce 50 cm. Zdánlivě to znamená, že jste nuceni přizpůsobit se šířkám panelů a oplocení mít vysoké pouze 50, 100, 150, 200 anebo 250 cm, ale ve skutečnosti lze první panel zahloubit pod zemský povrch a tím pádem si volit výšku oplocení podle potřeby.

oplocení kolem parcely

Máte konečně soukromí – kdo dává přednost pletivu nebo dřevěnému plaňkovému plůtku, zřejmě počítá s tím, že bude mít odtud zajímavý výhled. Ovšem ne vždy je výhled do okolí žádoucí, například podél frekventované silnice, v blízkosti průmyslových staveb, parkovišť, skladů a skládek, anebo na pozemek nepříjemných sousedů, s nimiž nevycházíte zrovna v dobrém. Soukromí možná oceníte i v situaci, kdy je na váš pozemek vidět od chodníku z ulice, a vy si tu chcete vybudovat zahradní bazén. Některým lidem není příjemné, když si jejich těla v plavkách prohlíží kolemjdoucí, a podobné je to i v situacích, kdy obědváte na zahradním nábytku, a každý ví, že máte k obědu zrovna rajskou omáčku.